راهنمای جامع برای انتخاب سیم بکسل مناسب

سیم بکسل در حقیقت همان طناب فولادی می باشد که از  ترکیب نمودن سه جزء اصلی مغذی ، لایه سیم و سیم بوجود می آید. از تابیده گشتن چندین سیم به دور یکدیگر ، لایه سیم یا در حقیقت همان رشته سیم بوجود می آید و از تابیده گردیدن رشته سیم ها به دور مغزی که در قسمت مرکزی جای دارد ؛  سیم بکسل بوجود می آید.

در فرایند ساخت سیم بکسل ، از سیم هایی با جنس استیل و فولادی بر حسب نوع کاربرد و شرایط محیطی که قرار بر این است تا در آن مکان استفاده شود ؛  می توان بهره برد. در حقیقت پیش از اختراع شدن این وسیله پرکاربرد از طناب و زنجیر به منظور بالا بردن و حرکت در صنایع بهره گرفته می شد.

مهم ترین عوامل در امر انتخاب بهترین سیم بکسل جرثقیل

 با هدف این که ایمنی افراد و نیز عملیات حفظ گردد ؛ ضروری است تا سیم بکسلی را انتخاب نمود که متناسب شرایط و شاخص های گوناگون کار باشد. از اصلی ترین عواملی که لازم است تا در انتخاب کردن سیم بکسل ها مورد نظر قرار داد ؛ مقاومت آن در مقابل سایش و نیز خستگی و خمش می باسد .

همچنین بخوانید : گام سیم بکسل چیست و چگونه محاسبه میشود؟

موضوع مقاومت در مقابل خستگی خمشی سیم بکسل ها

 با هدف درک نمودن معنی خستگی و خمش ، ضروری است تا شکستن سیم های مفتول در مقابل خم و راست شدن زیاد را تصور نمایید ؛ در حقیقت این فلزها بدنبال خم و راست شدن زیاد خسته شده و دچار شکستگی یا همان خستگی و خمش می شوند .

لاتزم به ذکر می باشد که در طناب های فولادی سطوح مقاومت گوناگونی در مقابل خستگی دارند. بعضی از سیم بکسل ها نیز یک لایه پلاستیکی در وسط مغزی و استرندهای خارجی دارند که این مورد ، موجب مقاومت بیشتر سیم بکسل در مقابل خستگی خمشی و کششی می گردد.

راهنمای جامع برای انتخاب سیم بکسل مناسب

این نکته را نیز در یاد نگه بدارید که هر چقدر تعداد مفتول های یک استرند بیشتر باشد ؛ پایداری آن سیم بکسل در مقابل نیروهای خمشی ، زیاد تر خواهد بود. به علاوه اینکه هر چقدر مقدار خم شدن بیشتر باشد ؛ خستگی بیشتر و نیز سریع تر رخ خواهد داد.

مشخصات سیم بکسل های جرثقیل و طریقه انتخاب آنان

 از مهم ترین نکات عملیات ساختمانی ، رعایت کردن ایمنی می باشد و در این بین سیم بکسل های جرثقیل دارای نقش بسیار مهمی در این زمینه می باشند . موارد بهره گیری از جرثقیل ها زیاد می باشد و در مناطق گوناگون از بنادر و سکوهای فرا ساحلی گرفته تا ساختمان سازی و سایر صنایع ، همگی آنان در واقع با این دستگاه سروکار دارند .

همچنین کار با جرثقیل نیز بسیار حساس می باشد و به این علت که در ارتفاع بالا ، اجسام سنگین دچار گردش و ایجاد لنگر می گردند ؛ حفظ نمودن تعادل ، امری است بسیار مهم و در عین حال هم عدم کنترل نمودن آن ، خطرات بزرگی را به همراه دارد.

لازم به ذکر می باشد که سیم بکسل هایی که در جرثقیل ها از آنان بهره گرفته می شود ؛ به موجب وجود مغزی فولادی و نیز سایش بالای آنان ، عموما عمر کوتاه و متوسطی دارند ؛ با این حال اما مقاومت کششی این نوع طناب فولادی ها نیز بسیار بالا می باشد. اما هستند سیم بکسل هایی که در میان لایه های آنان ، از پلاستیک بهره گرفته شده است و بدین ترتیب مقاومت سایشی خوبی دارند .

همچنین بخوانید : سیم بکسل مناسب برای جرثقیل

 شروط لازم به منظور خوب بودن سیم بکسل جرثقیل :

ضروری است تا دارای مقاومت خوبی در مقابل خوردگی و زنگ زدگی باشد.

ضروری است تا در مقابل خستگی های خمشی و سایشی ، انعطاف و شکل پذیر باشد.

لازم است تا نیروی کشش و گسیختگی طناب فولادی  بالا باشد.

ضروری است تا توانا باشد با ساختار ویژه ی خود ، ضربات را به آسانی جذب نماید.

ویژگی سیم بکسل های آسانسوری و طریقه انتخاب آنان

 لازم به ذکر است که هر چقدر قطر سیم ها بیشتر و تعداد آنان کمتر باشد ؛ مقاومت سایشی آن زیاد و انعطاف آن نیز کمتر می باشد و بر عکس .

  این نوع از ط ها ، مغزی الیافی سخت دارند. ساخت و عرضه سیم بکسل های آسانسوری غالبا با تاب راست گرد معمولی و یا راست گرد لنگ می باشد.  با هدف این که کیفیت این نوع سیم بکسل  را بررسی نمایید ؛ کافی می باشد تا آنرا خم نموده و سپس رها نمایید ؛ چنانچه سیم بکسل سریعا به حالت اولیه خود باز گشت ؛ کیفیت آن خوب می باشد ؛ در غیر اینصورت کیفیت مطلوبی  ندارد.

هچنین ضروری است تا مغزی کنفی سیم بکسل از استرندها بیرون نزده باشد و دقیقا در بخش مرکز سیم بکسل باشد.

راهنمای جامع برای انتخاب سیم بکسل مناسب

همچنین بخوانید : سیم بکسل گالوانیزه بهتر است یا فولادی

طبقه بندی سیم بکسل آسانسور:

در حقیقت نوع سیم مفتولی که در این سیم بکسل های آسانسوری استفاده می گردد ؛ آنان را به سه گروه تقسیم بندی می نماید :

1) نوع کششی : رایج ترین نوع سیم بکسل های آسانسوری ؛ دارای نیرو و انعطاف بسیار خوب.

2) سیم بکسل های کششی با نیروی بالا : استفاده به منظور مواردی که سرعت حرکت زیاد  و یا نیز ارتفاع زیاد می باشد .

3) سیم بکسل های  فولادی : غالبا بهره گیری از فولاد به منظور تولید این نوع

راهنمای خرید از سایت الو ابزار

شما مشتریان عزیز می توانید با تنوع محصولات موجود در الو ابزار انواع جرثقیل برقی ، سیم بکسلی ، زنجیری و یا انواع قلاب ، انواع سیم بکسل در سایز های مختلف زنجیر های بار برداری ، انواع جرثقیل دستی ، اتصالات و سایر محصولات را با کیفیت عالی و قیمتی فوق العاده از الو ابزار سفارش و تهیه نمایید.

جهت خرید این محصول میتوانید با شماره تلفن 02155429800 و یا در بخش تماس با ما درخواست خود را برای الو ابزار ارسال کنید تا تیم قدرتمند الو ابزار در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و برای خرید شگل کروزبی crosby اصل آمریکا شما خریدار عزیز را راهنمایی کرده و برای شما ارسال نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با واحد فروش: ۶۶۷۶۵۸۰۰
بستن
مقایسه