سیم بکسل مناسب برای جرثقیل

در حقیقت از مهمترین سوالات و رایج ترین مسائل در حوزه سیم بکسل ها ،  انتخاب نمودن سیم بکسل مناسب به منظور جرثقیل و آسانسور است . با هدف جواب دادن به این سوال مهم ، ضروری است تا در گام اول شناخت صحیحی از کارکرد سیم و شرایط انواع و اقسام سیم بکسل و نیز شناخت کافی و وافی از نوع و کارکرد جرثقیل و آسانسور در ذهن داشت .

انتخاب مناسب ترین سیم بکسل برای جرثقیل :

ضروری است تا با هدف انتخاب کردن سیم بکسل مناسب ،  ابتدا نوع جرثقیل را شناسایی نمود. در حالت کلی می توان جرثقیل ها را به انواع و اقسام جرثقیل های ماشینی یا همان موبایل کرین ها ،  جرثقیل های سقفی سبک ، جرثقیل های سقفی سنگین ، و جرثقیل های سقفی ارتفاع بلند و تاور کرین ها طبقه بندی نمود.

در حقیقت اصلی ترین فاکتوردر مورد انتخاب کردن سیم بکسل در انواع جرثقیل ،  شامل نوع قلاب ، ارتفاع ، اتصال و قطر درام جرثقیل هستند.

همچنین بررسی کنید : همه چی درباره سیم بکسل و کاربرد آن در صنایع

گروه اول ؛ جرثقیل های سقفی سبک با دارا بودن ارتفاع کم و قلاب دو و یا چهار رشته :

در حالت کلی به منظور این نوع از جرثقیل ها ، از سیم بکسل های مغز فولاد ۶ رشته همچون 19 در 6 و  یا 36 در 6 بهره گرفته می شود و انتخاب کردن قطر سیم نیز بر مبنای ظرفیت دستگاه ، گروه کاری و کمترین نیروی گسیختگی سیم بکسل است.

لازم به ذکر می باشد که بهره گیری از سیم های ۸ رشته در این دستگاه ها در صورت کم بودن قطر درام توصیه می گردد و به نظر نگارنده نیز دارای ارجحیت می باشد.
گروه دوم ؛ جرثقیل های سقفی سنگین با دارا بودن ارتفاع کم و قلاب 2 ، 4 ، 6 و یا 8 رشته ای :

 در این نوع از دستگاه ها نیز می توان تا از سیم بکسل های 19 در 6 و یا36 در 6 و یا ۸ رشته بهره برد ؛  همچنین انتخاب کردن سایز بر مبنای جدول کمترین نیروی گسیختگی سیم است .

سیم بکسل مناسب برای جرثقیل

گروه سوم ؛ جرثقیل های سقفی دارای ارتفاع بلند :

ضروری است تا با هدف انتخاب کردن سیم مناسب به منظور این نوع از جرثقیل ها ،  فاکتور های بیشتری را مورد نظر قرارداد. چنانچه دستگاه ما دارای ارتفاعی بیشتر از ۱۲ متر باشد و نیز از قلاب ۲ رشته بهره می بریم ؛  توصیه می گردد تا از سیم های بافت 36 در 8 و یا 7 در 19 نتاب بهره ببریم .  علت آن نیز پیش گیری از پیچ خوردن قلاب است . در انواع و اقسام اتصالات 4 و 6 و 8 رشته تا ارتفاع ۲۰ متری سیم بکسل بافت 25 در 8 و یا 36 در 8 و با هدف ارتفاع های بالاتر ، سیم های 8 رشته و یا نتاب توصیه می گردد . همچون سیستم های قبلی نیز انتخاب کردن سایز بر حسب جدول کمترین نیروی گسیختگی سیم بکسل است.

گروه چهارم ؛ تاور کرین ها :

در این مدل از جرثقیل ها نیز بر حسب دو رشته بودن قلاب و نیز ارتفاع زیاد ، از سیم بکسل های نتاب با بافت های 7 در 19 و یا 7 در 25 و 7 در 35 بهره گرفته می شود و بهره گیری از انواع دیگر سیم بکسل به مانند ۶ رشته و ۸ رشته به هیچ وجه توصیه نمی گردد.

همچنین بررسی کنید : استاندارد سیم بکسل ها

گروه آخر ؛ جرثقیل های ماشینی :

انتخاب کردن سیم در این نوع از جرثقیل ها دارای پیچیدگی و سختی های بیشتری می باشد و ضروری است تا عوامل بسیاری را لحاظ کرد . عموما در این نوع جرثقیل ها دو وینچ موجود می باشد : یکی وینچ تک رشته و دومی هم وینچ اصلی که عموما مابین 4 تا 8 رشته سیم را شامل می گردد به منظور وینچ تک رشته ، انتخاب ساده است و ضروری است تا فقط از سیم نتاب بهره برد .

در وینچ ‌اصلی این امکان وجود دارد تا از سیم های نتاب و یا 8 رشته بر حسب قطر درام و طول بوم دستگاه بهره برد . همچنین سیم 6 رشته توصیه نمی گردد و علت آن هم نوع درام استفاده شده در این دستگاه ها است که عموما  قطر کمی داشته و سیم ها بر روی هم جمع می گردند ؛  به همین دلیل پیشنهاد ما بهره گیری از سیم های 8 رشته و نتای با بافت ریز تر ( به موجب نرم تر بودن سیم است ) ؛ به علاوه اینکه سایز سیم کماکان وابسته به جدول نیروی گسیختگی می باشد.

همچنین بررسی کنید : جرثقیل سقفی – برقی یا دستی

لازم به ذکر می باشد که در انواع و اقسام جرثقیل هایی که درام آنان رج و یا  شیار دارد ؛  عموما سایز سیم قابل تغییر نمی باشد و تنها میتوان بافت های گوناگون و گرید های متفاوت سیم را به منظور رسیدن به بهینه ترین سیم مناسب دستگاه برسی نمود و سیمی که از لحاظ توان ، نرمی و نیز بافت ، مناسب دستگاه و کار ما است را انتخاب کرد .

سیم بکسل مناسب برای جرثقیل

راهنمای خرید از سایت الو ابزار

شما مشتریان عزیز می توانید با تنوع محصولات موجود در الو ابزار انواع جرثقیل برقی ، سیم بکسلی ، زنجیری و یا انواع قلاب ، انواع سیم بکسل در سایز های مختلف زنجیر های بار برداری ، انواع جرثقیل دستی ، اتصالات و سایر محصولات را با کیفیت عالی و قیمتی فوق العاده از الو ابزار سفارش و تهیه نمایید.

جهت خرید این محصول میتوانید با شماره تلفن 02155429800 و یا در بخش تماس با ما درخواست خود را برای الو ابزار ارسال کنید تا تیم قدرتمند الو ابزار در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و برای خرید شگل کروزبی crosby اصل آمریکا شما خریدار عزیز را راهنمایی کرده و برای شما ارسال نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه
Call Now Buttonتماس با واحد فروش: ۶۶۷۶۵۸۰۰