امروز تیم فنی “الو ابزار” به بررسی واژگان مورد استفاده در سیم بکسل پرداخته است، اطلاع از این اصطلاحات برای هر کدام از افرادی که با این محصول سر و کار دارند لازم و ضروری می باشد.

واژگان

     سیم بکسل متشکل از تعدادی رشته است که معمولا در اطراف یک هسته مرکزی قرار گرفته اند. هر رشته از تعدادی سیم تکی ساخته شده است.

هسته

     هسته ی سیم بکسل می تواند کنفی (طبیعی یا مصنوعی)، هسته ی مستقل(فولادی)، و یا یک هسته ی رشته ای باشد (FC, IWRC, WSC)

ساختار رشته ها

     رشته ها از ترکیب های مختلفی از سیم ها تشکیل شده اند که بتوانند مقاومت لازم در برابر خستگی و سایش را داشته باشند. به طور کلی، اگر یک رشته دارای تعداد کمی سیم تکی اما با قطر بالا باشد، مقاومت بیشتری در برابر سایش خواهد داشت، اما همین نوع سیم بکسل مقاومت کمتری در مقابل خستگی دارد.

انواع بافت سیم بکسل

بافت تک سایز: رشتۀ اصلی دارای سیم های هم اندازه ای است که به دور یک سیم مرکزی پیچیده شده اند.

بافت تک سایز سیم بکسل

بافت Seale: در این بافت سیم های بیرونی بزرگ و سیم های داخلی کوچک به تعداد یکسان در اطراف یک هستۀ سیمی قرار گرفته اند. این نوع بافت، مقاومت بیشتری در برابر سایش دارد. اما مقاومت آن در برابر خستگی کم است. هنگامی که از IWRC (سیم بکسل با هسته فولادی) در این بافت استفاده می شود، مقاومت بسیار بالایی در برابر خسارات ناشی از پیچیدن دور درام پیدا می کند.

بافت سیل سیم بکسل

بافت Filler: سیم های کوچک فضاهای بین سیم های بزرگ را پر می کنند. دلیل این کار ایجاد مقاومت در برابر آسیب دیدگی و همچنین افزایش قدرت ، انعطاف پذیری و مقاومت نسبت به سایش است.

بافت سیم بکسل فیلر

بافت وارینگتون: در این بافت لایه بیرونی به ترتیب از سیم های بزرگ و کوچک استفاده کرده است، که انعطاف پذیری و قدرت خوبی را تولید می کند. این بافت دارای مقاومت سایشی کمتر و در برابر آسیب دیدگی ضعیف می باشد.

بافت سیم بکسل وارینگتون

بسیاری از سیم بکسل های متداول از ترکیبی این بافت ها استفاده می کنند.

بافت ترکیبی سیم بکسل

تهیه: تیم فنی” الو ابزار”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه
Call Now Buttonتماس با واحد فروش: ۶۶۷۶۵۸۰۰